فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۶۲۰
کد خبر: ۶۷۹۵
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶
چهارمین نشست کارگروه فیفا در خصوص کمک داور ویدئویی (VAR)  برگزار شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، چهارمین جلسه کارگروه فیفا  برای نوآوری برتر در تاریخ 27 اکتبر به منظور هماهنگی درباره مراحل بعدی توسعه فناوری کمک داور ویدیویی برگزار شد.

در این نشست ،13 برگزارکننده مسابقات که تجربه استفاده از فناوری کمک داور ویدیویی را داشتند، از طریق ویدیو کنفرانس برای بحث و گفتگو درباره آخرین پیشرفت ها استفاده نمودند.

یک از موضوعات کلیدی، توسعه مفهوم کمک داور ویدیویی " ساده" بود که هدف از آن ایجاد سیستم های VAR مقرون به صرفه تر به منظور فراهم ساختن امکان استفاده از آن در تمامی سطوح فوتبال است. این کارگروه عوامل متغیر هزینه را شناسایی کرده و در مورد پتانسیل کاهش کیفیت و حداقل الزامات برای راه اندازی چنین تکنولوژی ای گفتگو کردند. علاوه بر این، کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون فوتبال فرانسه و اتحادیه فدراسیون های فوتبال اروپا  یافته های خود را از آزمایشات آفلاین در فناوری کمک داور ویدیویی  با هزینه مقرون به صرفه تر در کارگروه ارائه کردند.

بر اساس بحث ها و نتایج بدست آمده از تحقیق و آزمایش، اکنون توصیه ای توسط فیفا و بورد بین المللی فوتبال در مورد مراحل بعدی پیاده سازی توسعه مفهوم کمک داور ویدیویی " ساده" در دنیای فوتبال ارائه خواهد شد.

همچنین این برنامه توسعه فناوری نیمه اتوماتیک آفساید را نیز پوشش داده تا فرایند بازبینی صحنه های آفساید را تا حد ممکن کارآمد سازد. پس از نمایش اولیه قابلیت های این فناوری جدید، سه شرکت ارائه دهنده فناوری علاقه مند به مرحله بعدی توسعه بودند، که به دلیل همه گیری کووید 19 می بایست به تعویق بیفتد اما باید در اسرع وقت در سال آینده انجام شود. هدف از این مرحله توسعه، پیشرفت بیشتر الگوریتم های سیستم ها بر اساس مجموعه ای از صدها داده از صحنه های مختلف آفساید است.

علاوه بر این، این کارگروه بهبود تجسم صحنه های نزدیک آفساید را مورد بررسی قرارداد. فیفا درخواستی برای دریافت اطلاعات به بازار ارسال کرد و پیشنهادات و ایده های دریافتی را با کارگروه در میان گذاشته است. به عنوان گام بعدی، ارائه دهنده گان فناوری علاقه مند، بر اساس راه کارهای ممکن که باید به کار گروه ارائه دهند داده های ناشناس را دریافت خواهند کرد.

کارگروه نوآوری برتر این وعده را می دهد که همواره جلوتر از انحنای بخش فناوری قرار بگیر که به سرعت در حال تکامل یافتن  است و بخشی از نقشه راه نوآوری فیفا تا سال 2022 است.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

مجمع برخط فدراسیون به روایت دیگر

انتشار پنجمین شماره مجله فدراسیون

تغییر زمان مسابقه مس رفسنجان و تراکتور تبریز

اعلام زمان قرعه کشی لیگ دسته دوم

برگزاری وبینار مشترک مدرسی مربیگری فوتبال بانوان یوفا و ایران

اعلام آرای کمیته انضباطی

گفت و گو با عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در حاشیه مجمع عمومی

برنامه هفته های پنجم تا هفتم لیگ برتر اعلام شد

پيگيرى تمرينات تيم ملى جوانان در دو نوبت

گفت و گو با سرمربی تیم ملی فوتبال امید

پربازدیدترین ها

قضاوت تیم داوری ایران در منطقه شرق لیگ قهرمانان آسیا 2020

اعلام داوران هفته سوم لیگ برتر فوتبال

اسامی داوران هفته دوم لیگ دسته اول فوتبال

آزمون: با تلاش در جام جهانی حضور خواهیم داشت

این قطار ایستادنی نیست

خاطرات هری کیول از بازی ایران - استرالیا در تهران

مراسم جوایز بهترین های فوتبال فیفا 2020 به صورت مجازی برگزار می شود

اطلاعیه امور حقوقی فدراسیون فوتبال

پيروزى پرگل تيم ملى جوانان برابر هوادار

درخشان:همدلی و انگیزه کادر فنی و بازیکنان به موفقیت جوانان کمک می کند