فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۱۸۰
کد خبر: ۶۸۱۰
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
یادداشت
کارشناس امور رسانه در یادداشتی به مباحث توسعه رسانه در دنیای امروز اشاراتی داشته است.


به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال،در یادداشت مازیار مهرانی که در شماره چهارم مجله فدراسیون فوتبال منتشر شده آمده است:

بدون شک نقش رسانه در زندگی امروز بشر غیر قابل انکار و بخشی جدایی ناپذیر از زندگی اجتماعی ماست. سیر تحول و سرعت فزاینده رسانه ها به نحوی است که گاه فرصت تامل و حتی تفکر را از تولید کننده محتوای هر خبر و نظری می¬گیرد. بنابراین نمی¬توان از کنار آثار و تبعات این شتاب روز افزون در سرعت و انتقال لحظه ای پیام بی تفاوت عبور کرد. هر چند در جوامع مترقی نگاه به ابزار برقراری ارتباط و نحوه بهره گیری از آن ها با همه شتاب و فراگیری اش متفاوت است با سایرین.
در حقیقت سرعت در انتقال پیام و تنوع آن ها در رسانه های سنتی و رسانه های نوین دلیلی برای کم رنگ شدن محتوای و میزان اثر گذاری پیام ها بر خیل مخاطبانش نیست.
چه بسا این تنوع و سرعت در انتقال پیام، تولید کننده های این پیام ها را صاحب تفکری در خور این تحول و پیشرفت رسانه¬ای کرده است. اخبار، نقد و نظری گزیده و اثر گذار، با کم ترین تفصیل و گاه بدون تفسیر و این رویکرد درست نقطه مقابل دنیای گذشته ماست.
روزگاری که توسعه رسانه را در شاخ و برگ دادن به اخبار و تفاسیر می¬دیدیم. در دنیای امروز نگاه جدید به رسانه و توسعه رسانه ها ذائقه مخاطبان را هم عوض کرده است. مخاطبانی کم حوصله اما کنجکاو در پرسه زنی در دنیای عجیب و نامحدود رسانه ای، دنیایی که با نگاهی بدبینانه حتی زندگی بشر را تحت تاثیر خود قرار داده و آنها را بندگانی معتاد و محتاج به خود کرده است. در دنیای امروز هر فردی صاحب یک رسانه و تولید کننده پیام هایی با اهدافی متفاوت و مخاطبان خاص خود است. رسانه ها، سردبیران و خبرنگاران که در جذب مخاطب و تاثیر بر آنها از رسانه های سنتی و حرفه¬ای های پر ادعا پیشی گرفته اند.
با این وجود نباید از نظر دور داشت که توسعه رسانه در دنیای امروز بی آسیب هم نبوده به خصوص در جوامعی که ابزار پیشرفته و تکنولوژی روز را وارد کرده¬اند اما از فرهنگ آن هیچ نمی دانند.
آن چه ما دنباله روهای تکنولوژی و ابزارهای مدرن رسانه¬ای در دنیای امروز باید بدانیم و به آن توجه کنیم، ایجاد و تحکیم فرهنگ استفاده صحیح از این وسایلی است که نام آنها را رسانه های نوین می¬گذاریم. باید بدانیم سرعت و گستره نامحدود ما در برقراری ارتباط نباید عاملی برای سقوط در بستر بی اخلاقی، تخریب، توهین و تفرقه و دوری از ارزش های انسانی باشد. این شاید تنها نقطه ضعف و عامل نگرانی در توسعه رسانه ها در دنیای امروز ما است

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

پیام تسلیت

اعلام داوران دیدارهای دور دوم لیگ برتر فوتسال

اعلام برنامه مرحله دوم لیگ برتر فوتسال کشور

مدیر حوزه ریاست منصوب شد

سرپرست روابط عمومی منصوب شد

هشتاد و هشت درصد آسیب های رباط صلیبی در فوتبال حرفه ای با مکانیسم غیرتماسی رخ می دهند

اردوی تیم فوتسال جوانان برگزار می‌شود

اطلاعیه شماره يازدهم کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال

رای مجمع انتخاباتی ۱۰ اسفند ماه به رییس فدراسیون فوتبال اهدا شد

اسامی داوران هفته هفدهم لیگ دسته اول فوتبال

پربازدیدترین ها

اعلام تیم داوری دیدارهای هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال

رای مجمع انتخاباتی ۱۰ اسفند ماه به رییس فدراسیون فوتبال اهدا شد

پیام تشکر رییس فدراسیون فوتبال پس از انتخابات روز دهم اسفند

اطلاعیه

اطلاعیه شماره يازدهم کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال

سرپرست روابط عمومی منصوب شد

پیام تبریک شیخ سلمان  به عزیزی خادم

پیام تبریک رئیس فیفا به عزیزی خادم

مدیر حوزه ریاست منصوب شد

اسامی داوران هفته هفدهم لیگ دسته اول فوتبال