فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۱۶۸
کد خبر: ۶۸۱۰
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
یادداشت
کارشناس امور رسانه در یادداشتی به مباحث توسعه رسانه در دنیای امروز اشاراتی داشته است.


به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال،در یادداشت مازیار مهرانی که در شماره چهارم مجله فدراسیون فوتبال منتشر شده آمده است:

بدون شک نقش رسانه در زندگی امروز بشر غیر قابل انکار و بخشی جدایی ناپذیر از زندگی اجتماعی ماست. سیر تحول و سرعت فزاینده رسانه ها به نحوی است که گاه فرصت تامل و حتی تفکر را از تولید کننده محتوای هر خبر و نظری می¬گیرد. بنابراین نمی¬توان از کنار آثار و تبعات این شتاب روز افزون در سرعت و انتقال لحظه ای پیام بی تفاوت عبور کرد. هر چند در جوامع مترقی نگاه به ابزار برقراری ارتباط و نحوه بهره گیری از آن ها با همه شتاب و فراگیری اش متفاوت است با سایرین.
در حقیقت سرعت در انتقال پیام و تنوع آن ها در رسانه های سنتی و رسانه های نوین دلیلی برای کم رنگ شدن محتوای و میزان اثر گذاری پیام ها بر خیل مخاطبانش نیست.
چه بسا این تنوع و سرعت در انتقال پیام، تولید کننده های این پیام ها را صاحب تفکری در خور این تحول و پیشرفت رسانه¬ای کرده است. اخبار، نقد و نظری گزیده و اثر گذار، با کم ترین تفصیل و گاه بدون تفسیر و این رویکرد درست نقطه مقابل دنیای گذشته ماست.
روزگاری که توسعه رسانه را در شاخ و برگ دادن به اخبار و تفاسیر می¬دیدیم. در دنیای امروز نگاه جدید به رسانه و توسعه رسانه ها ذائقه مخاطبان را هم عوض کرده است. مخاطبانی کم حوصله اما کنجکاو در پرسه زنی در دنیای عجیب و نامحدود رسانه ای، دنیایی که با نگاهی بدبینانه حتی زندگی بشر را تحت تاثیر خود قرار داده و آنها را بندگانی معتاد و محتاج به خود کرده است. در دنیای امروز هر فردی صاحب یک رسانه و تولید کننده پیام هایی با اهدافی متفاوت و مخاطبان خاص خود است. رسانه ها، سردبیران و خبرنگاران که در جذب مخاطب و تاثیر بر آنها از رسانه های سنتی و حرفه¬ای های پر ادعا پیشی گرفته اند.
با این وجود نباید از نظر دور داشت که توسعه رسانه در دنیای امروز بی آسیب هم نبوده به خصوص در جوامعی که ابزار پیشرفته و تکنولوژی روز را وارد کرده¬اند اما از فرهنگ آن هیچ نمی دانند.
آن چه ما دنباله روهای تکنولوژی و ابزارهای مدرن رسانه¬ای در دنیای امروز باید بدانیم و به آن توجه کنیم، ایجاد و تحکیم فرهنگ استفاده صحیح از این وسایلی است که نام آنها را رسانه های نوین می¬گذاریم. باید بدانیم سرعت و گستره نامحدود ما در برقراری ارتباط نباید عاملی برای سقوط در بستر بی اخلاقی، تخریب، توهین و تفرقه و دوری از ارزش های انسانی باشد. این شاید تنها نقطه ضعف و عامل نگرانی در توسعه رسانه ها در دنیای امروز ما است

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

سومین اردوی تیم ملی فوتبال ساحلی برگزار می‌شود

پیام اسکوچیچ برای مهرداد میناوند

اعلام آرای انضباطی

دکتر سیف برقی خبر داد؛برگزاری نخستین دوره مبارزه با دوپینگ فیفا با حضور 24 مدرس

اعلام تیم داوری هفته دوم لیگ برتر فوتسال بانوان

اطلاعیه کمیته بدوی انتخابات فدراسیون (2)

گزارش تصویری دیدار مس سونگون - فرش آرا

برگزاری کنگره فیفا به شکل برخط

اسامی داوران هفته هشتم لیگ برتر فوتبال بانوان

اعلام داوران هفته هشتم لیگ برتر فوتسال

پربازدیدترین ها

اسامی داوران هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال

اسامی تیم داوری دو دیدار از هفته یازدهم لیگ برتر

اطلاعیه کمیته بدوی انتخابات فدراسیون (1)

اعلام مصوبات و برنامه مسابقات 2021 کنفدراسیون فوتبال آسیا

اعلام داوران هفته دهم لیگ دسته اول فوتبال

جام ملتهای فوتسال و فوتبال ساحلی آسیا لغو شدند

اعلام تیم های شرکت در مسابقات جام ملت های فوتبال بانوان آسیا

اعلام آرای انضباطی لیگ دسته اول

ماجدی: کادر فنی تیم های جوانان و نوجوانان بازیکنان جدید را زیر نظر می گیرد

برنامه هفته های سیزدهم تا پانزدهم لیگ برتر اعلام شد