فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۵۷۸
کد خبر: ۶۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
سارادونا از رویاهایش می گوید
سارا شیربیگی،زاده 15 مرداد 1370 در کرمانشاه، فوتسالیستی است که در دو دوره از رقابتهای قهرمانی فوتسال آسیا بهترین عمکلرد را از خود به جای گذاشته و عنوان خانم گل فوتسال ایران و آسیا را به خود اختصاص داده است.

وی فارغ التحصیل لیسانس رشته تربیت بدنی است و در شهر اسلام آباد غرب به دنیا آمده و در فوتبال، راگبی و فوتسال مهارت بازی دارد.
خانم گل فوتسال ایران و آسیا توانست به اولین رویای خود در دوران حرفه‌ای ورزشی‌اش برسد و برای پنجمین بار عنوان خانم گلی
لیگ برتر فوتسال بانوان ایران را از آن خود کند.
وی که به واسطه درخشش فوق‌العاده‌اش در خط حمله تیم‌هایی که برای آن‌ها به میدان رفته لقب "ماشین گلزنی" را یدک می‌کشد، در سال 2019 یکی از 10 نامزد نهایی کسب عنوان برترین فوتسالیست زن جهان شد و در نهایت توانست ششمین بازیکن برتر سال شناخته شود. این ستاره 29 ساله کرمانشاهی همه تلاش خود را کرد تا رویای قدیمی‌اش را سرانجام به واقعیت بدل کند؛ او با سپیدرود رشت، احرار رشت، می رشت و نامی نو اصفهان پیش از شروع لیگ پانزدهم فوتسال بانوان توانسته بود عنوان خانم گلی را به دست آورد و تنها یک کفش طلای دیگر برای رسیدن به آرزوی خود فاصله دارد.
سارادونا یکی از کلیدی‌ترین بازیکنان ایران در دو تجربه قهرمانی آسیاست و توانست در جام ملت‌های آسیا با 9 گل عنوان خانم گلی آسیا را هم از آن خود کند تا همه جوره قدرت بالای گلزنی‌اش را اثبات کند؛
در فصل جاری لیگ برتر فوتسال بانوان که با قهرمانی مس رفسنجان به پایان رسید، شیربیگی با انگیزه ویژه رسیدن به اولین رویای دوران حرفه‌ای خود ، تلاشش را آغاز کرد تا هم در گلزنی برای مشهدی‌ها بدرخشد و هم سازنده گل خوبی به شمار رود. در نهایت کار او توانست 48 گل و 35 پاس گل همزمان هم عنوان بهترین گلزن فصل را به دست بیاورد و هم بهترین گلساز شناخته شود تا پنجمین کفش طلای خانم گل فوتسال آسیا در لیگ برتر ایران به دست آید و رویای خانم گل رنگ واقعیت به خود گیرد. این بازیکن پس از 6 سال تلاش توانست اولین هدف ترسیم شده خود در فوتسال را جامه عمل بپوشاند و به اندازه شماره پیراهن خود، کفش طلای لیگ برتر را به دست آورد.
آمادگی فوق العاده سارا شیربیگی در روزهای واپسین مانده به جام ملتهای 2020 کویت، کادرفنی تیم ملی را حسابی به هتریک در قهرمانی امیدوار کرده است.
بدون تردید، رسیدن به کفش طلا در کنار قهرمانی لیگ از اهداف شیربیگی است اما او هدف بالاتری دارد که در سومین دوره از جام ملتهای آسیا بدرخشد و بار دیگر افتخار آفرین باشد.
اما افتخارآفرینی فردی و تیمی در جام جهانی فوتسال بانوان و لژیونر شدن دو چراغ خاموش مانده در چلچراغ موفقیت های خانم گل فوتسال آسیاست؛ رویاهایی که سارا چند قدمی بیشتر با آنها فاصله ندارد! اگر با همین انگیزه مسیر موفقیت‌اش را ادامه دهد، بدون شک "سارادونا" نه تنها در فوتسال ایران، بلکه به عنوان یکی از افتخارات و لژیونرهای درخشان فوتسال آسیا نام او به ثبت خواهد رسید.
سارا شیربیگی در خصوص هدفش از حضور در رقابتهای قهرمانی فوتسال آسیا و شرایط تیم ملی فوتسال توضیحاتی را ارائه کرده که به آن پرداختیم:
* فوتسال را از چند سالگی و در کدام شهر شروع کردی؟
از دوران دانش آموزی و در اسلام آباد غرب شروع کردم و در رشته راگبی فعالیت داشته و یک فصل هم به بازی فوتبال مشغول بودم.
* در چه سنی به اردوی تیم ملی دعوت شدید؟
اولین باری که به اردوی تیم ملی دعوت شدم 19 سالم بود. درست سال 89 بود که به اردو دعوت شدم اما تا سال 92 فقط در لیگ مشغول بودم تا اینکه مجددا به اردوی تیم ملی فوتسال دعوت شدم.

شیربیگی: باز هم خانم گل می شوم
*عناوینی که در مدت زمان بازی در لیگ و تیم ملی به دست آوردی، چیست؟
در بازیهای لیگ مقام سومی با تیم فدک یاسوج، مقام دومی سپیدرود، مقام دومی با نفت آبادان، مقام سومی با متین ورامین، مقام سومی با احرار رشت، مقام اول با نفت آبادان، مقام اول با نامی نو و مقام سوم با تیم هیات فوتبال خراسان را به دست آوردم. اما در رقابتهای ملی کسب عنوان قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۵ و سال ۲۰۱۸، بهترین نتایجی بود که به دست آوردیم. البته در تورنمنت ها و مسابقات دوستانه بسیاری حضور داشته و هر بازی برد و باخت دارد اما برای ما قهرمانی آسیا بسیار اهمیت داشت که به آن رسیدیم.شیربیگی: باز هم خانم گل می شوم

در جمع برترین بازیکنان جهان قرار گرفتی. چه حسی داشتی؟
در سال 2019 یکی از 10 نامزد نهایی کسب عنوان برترین فوتسالیست زن جهان شدم و در نهایت توانستم به عنوان ششمین بازیکن برتر سال شناخته شودم.بدون شک هر بازیکنی دوست دارد عنوان بهترین را به دست بیاورد و من نیز از این قاعده مستثنی نیستم. همیشه با تلاش و پشتکار سعی کردم به اهداف خود برسم.
*وضعیت تیم ملی و شرایط حضورمان در رقابتهای جام ملتهای آسیا را چطور ارزیابی می کنید؟
مدتهاست که تمرین تیم ملی فوتسال تعطیل شده و به دلیل وجود بیماری کرونا، برنامه ریزی که کادر فنی برایمان انجام داده بود، به مرحله اجرا نرسید.قرار بود تا اردوهایمان از شهریور ما آغاز شود اما به دلیل شرایطی که ویروس کرونا برای تمام مردم ایجاد کرده، اردوهایمان لغو شد.برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا ما نیازمند بازیهای تدارکاتی هستیم. هر قدر دیدار دوستانه داشته باشیم هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ تجربه روند رو به رشدی خواهیم داشت. تکرار قهرمانی برای بار سوم بسیار سخت است و با این شرایطی که اکنون حاکم شده، راه سختی را پیش رو داریم.
* با توجه به شیوع ویروس کرونا، تمرین ها را به چه صورت پیگیری می کنید؟
به صورت انفرادی و مرتبا با کادر فنی در ارتباط هستم. همانطور که می دانید ویروس کرونا روز به روز فراگیر تر شده و این امر باعث شده تا ما نتوانیم به صورت گروهی تمرینات خود را برگزار کنیم.
* برای تکرار قهرمانی برای سومین بار تیم ملی فوتسال بانوان نیازمند چیست؟
تکرار قهرمانی بسیار سخت است. زمان زیادی نیاز داریم تا به آمادگی برسیم و بتوانیم در رقابتهای سخت جام ملتها حضوری موفق داشته باشیم. فکر می کنم اردوهای شبانه روزی و بازیهای تدارکاتی بتواند ما را برای رسیدن به هدفمان کمک کند. مسیر دشواری را پیش روی خود داریم که امیدوارم با حل مشکلات، مسیر هموار شود .

شیربیگی: باز هم خانم گل می شوم
*هدفت از حضور در دو رویداد مهم آسیایی( داخل سالن و قهرمانی آسیا) چیست؟
هدفمان قهرمانی است. اما کسب عنوان قهرمانی واقعا کار آسوده ای نیست. رقابتهای داخل سالن آسیا شرایط خاص خود را دارد و قهرمانی آسیا نیز همینطور. برای آنکه در هر دو مسابقه مهم پیش رو موفق شویم، باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم. کادر فنی بدون شک برای دو پیکار سخت و مهم، برنامه های خود را دارد. با شروع اردوها و مسابقات دوستانه و ارزیابی از سوی کادر تیم، می¬توان به این نتیجه رسید که در چه شرایطی هستیم و باید چه روندی را پیش بگیریم تا به قهرمانی برسیم.


*به فکر کسب خانم گلی در جام سوم آسیا هستی و چه برنامه ای برای رسیدن به خانم گلی داری؟
اولین هدفم این است که به هم تیمی هایم کمک کنم تا به قهرمانی برسیم. برای خانم گلی نیز تمام تلاشم را به کار خواهم گرفت. شک نکنید دنیا در حال پیشرفت است. چه در ورزش فوتسال و چه در رشته های دیگر. حریفانمان سر سخت هستند و ما باید تلاشمان را چند برابر کنیم.
*حرف آخر؟
از مسئولین فدراسیون و کمیته بانوان می خواهم همچون گذشته ما را حمایت کرده و شرایطی را برایمان ایجاد کنند تا بتوانیم در شرایط سخت جام ملتها برای کسب عنوان قهرمانی موفق باشیم.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

اطلاعیه

ایران درخواست خود را ارسال کرد

برنامه هفته های هجدهم، نوزدهم و بیستم لیگ برتر اعلام شد

اعلام ورزشگاه یک مسابقه از هفته هفدهم لیگ یک

اعلام تیم داوری دیدارهای هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال

اعلام داوران هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال بانوان

پیام تبریک شیخ سلمان  به عزیزی خادم

پیام تبریک رئیس فیفا به عزیزی خادم

پیام تشکر رییس فدراسیون فوتبال پس از انتخابات روز دهم اسفند

برنامه جدید هفته های هفدهم وهجدهم لیگ یک اعلام شد

پربازدیدترین ها

پخش زنده مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال

اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال انتخاب شدند

اعلام داوران هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال

آغاز مجمع عمومی انتخاباتی فدراسیون فوتبال

شهاب عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال شد

انتخابات فدراسیون فوتبال به دور دوم رفت

گزارش تصویری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال(بخش چهارم)

شهره موسوی نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال شد

گزارش تصویری پیش از آغاز مجمع عمومی (انتخاباتی)

عزیزی خادم: در کنار همه دوستان در راستای برنامه حرکت خواهم کرد