فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۴۰۴
کد خبر: ۶۹۴
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
سرمربی تیم ملی گفت: با کمال احترام به هواداران ژاپن نظر من این است که فردا تیم ایران پیروز میدان باشد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، کارلوس کی روش - سرمربی تیم ملی در کنفرانس خبری پیش از دیدار مرحله نیمه نهایی برابر ژاپن گفت: در ابتدا به نمایندگان رسانه که در اینجا حضور دارند خوشامد می گویم.

وی افزود: دیدار فردای ما برابر ژاپن، از اهمیت بالایی برخورد است و از اینکه به این مرحله از مسابقات رسیده ایم و با تیم خوب ژاپن که بازیکنان فوق العاده ای دارد، دیدار خواهیم کرد خوشحالیم. مراتب تقدیر و تشکر و تحسین خود را از کشور ژاپن ابراز و حالا و بعد از گذشت چندین سال و پشت سر گذاشتن تمام سختی‌ها، بسیار هیجان‌زده هستیم که در حال حاضر در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا حضور داریم.

وی در پاسخ به این سوال که برنامه شما برای غلبه بر سیستم دفاعی تیم ملی ژاپن چیست؟ گفت: ما فردا برابر موفق‌ترین و با پرستیژ‌ترین تیم آسیا بازی می کنیم. ژاپنی‌ها بازیکنان و فوتبال فوق‌العاده‌ای دارند. من این افتخار را داشتم که بیش از دو سال در ژاپن کار کنم.

وی تاکید کرد: من این فرصت را داشتم که دو سال در باشگاه ناگویا کار کنم و از نزدیک شاهد برنامه‌های توسعه‌ای که در فوتبال پایه، بانوان و بزرگسالان داشتند، باشم. نتیجه های کسب شده توسط تیم ملی ژاپن پاسخگوی همه چیز است و کیفیت فوتبال این کشور کاملا مشهود است. ژاپنی ها چهار بار فاتح جام ملتهای آسیا شده اند و به دور دوم مسابقات جام جهانی هم صعود کرده اند.

کی روش افزود: این تیم توانست مقابل کلمبیا به پیروزی برسد و طی شش ماه آینده در مسابقات کوپا آمه‌ریکا شرکت می‌کنند. درست است که قطر هم به عنوان میزبان جام جهانی آینده در کوپا آمه‌ریکا حضور دارد، ولی این یک موضوع اتفاقی نیست که کشورهایی مثل برزیل، آرژانتین و کلمبیا از ژاپن دعوت کرده‌اند که در این مسابقات حضور یابد و امروز که در نیمه‌نهایی مقابل ژاپن هستیم می‌خواهم مراتب تقدیر و تحسین خودم را از ژاپنی‌ها که این فرصت را به من دادند که تقریباً سه سال در آنجا کار کنم، داشته باشم.

او افزود: از دوستان رسانه ای که در اینجا حضور دارند می‌خواهم که پیام تشکر من را مخصوصاً از باشگاه ناگویا و به دوستانم در این باشگاه برسانند که این فرصت را داشتم که در کنار مردم ژاپن کار کنم.

سرمربی تیم ملی با ذکر مثالی ادامه داد: مثال من نمونه ی خوبی برای ایران و کسانی است که در خانه هستند. در سال 1998 که در باشگاه ناگویا مشغول به کار بودم. فدراسیون فوتبال ژاپن 9 بازیکن من را از ماه ژانویه تا ماه ژوئن گرفت و در اختیار تیم ملی قرار داد و البته من ناراحت بودم اما به عنوان یک مربی خارجی به برنامه‌های توسعه‌ای فدراسیون فوتبال ژاپن احترام گذاشتم. این مثالی خوب است و برای همین می‌بینیم که در چهار دوره گذشته ژاپن در فوتبال آسیا  بسیار قدرتمند بوده  و برای من باعث افتخار است که فردا در نیمکت مقابل ژاپن خواهم نشست و امیدوارم هر دو تیم عملکردی داشته باشند که هواداران لذت ببرند، ولی با کمال احترام به هواداران ژاپن نظر من این است که فردا تیم ایران پیروز میدان باشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این سوال که آیا حضور مستمر شما در این چند سال در تیم ملی ایران و بازی‌های خوب در جام جهانی به شما در این مسیر کمک کرده است، گفت: مطمئناً وقتی شما به طور سیستماتیک چند وقت فرصت داشته باشید که بتوانید یک تحلیل عمیق از بازیکنان داشته باشید و یک رابطه خوب و تأثیرگذار و ساختار خوبی ایجاد کنید، به فوتبال کمک می‌کند.
وی تاکید کرد: اما متأسفانه اکثر تیم‌های ملی نتیجه‌گرا شده اند. خوشبختانه در ایران توانستم با شناختی که از بازیکنان بدست آوردم به این مهم دست پیدا کنم، ولی تک‌تک تیم‌هایی که در جام جهانی شرکت می‌کنند مثل ایران، کره و ژاپن، این حضور تجربه بسیار خوبی برای‌شان هست و بازیکنان به بلوغ لازم می‌رسند که این بلوغ به آنها احساس آزادی می‌دهد که سطح فوتبال‌شان را بالاتر ببرند، ولی متأسفانه الان در دنیا نسل مربیان در تیم ملی رو به انقراض است، به خاطر اینکه فقط سه روز فرصت دارند که کار کنند و من اسم‌شان را مربی نمی‌گذارم. آنها باید شعبده‌بازی کنند. اگر ببرند ادامه می‌دهند و اگر نبرند، شغلشان را از دست می دهند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این سوال که فردا مقابل ژاپن آیا باز هم از ترکیب و سیستم جدیدی استفاده میکند و همه را سورپرایز خواهد کرد یا خیر، گفت: مطمئناً ژاپن تیم بسیار خوبی دارد، تیمی که بازیکنانش به خوبی و با سرعت خوب بازی می کنند، تیمی که حرکات حساب شده و خوبی در عمق انجام می‌دهند، ولی مهمترین مطلب این است که ما هویت خودمان را به هیچ وجه از دست ندهیم، ما باید سعی کنیم خودمان باشیم، مقابل تیم  بسیار خوب ژاپن.

کی روش افزود: ما کارهایی انجام می‌دهیم که تمرین شده است و بعد از هشت سال سلاح‌های مورد نیاز خودمان را داریم و پس از پشت سر گذاشتن تمامی از خودگذشتگی‌ها فردا در نیمه‌نهایی جام ملت‌ها این فرصت را داریم که خودمان را ثابت کنیم که ما ایران هستیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

تشریح جلسه ویدیو کنفرانسی با AFC، مباحث مهم درباره لیگ و واکنش به شایعات منتشره علیه فوتبال ملی

تصویب اساسنامه در صلاحیت مجمع عمومی است

پرداختن به شایعه تعلیق علیه منافع ملی است

اعلام زمان مراسم قرعه کشی مسابقات قهرمانی جوانان و نوجوانان آسیا

پروتکل فیفا برای بازگشت به فوتبال در دوران کرونا منتشر شد

توضیحات دپارتمان اموربین الملل درباره میزبانی جام ملتهای آسیا 2027

‎نبى، نماينده قانونى فدراسيون در نشست آنلاين دبيران كل

دستورالعمل ملاحظات پزشکی برای بازگشت به فعالیت های فوتبالی

آخرین دستورالعمل فیفا در خصوص جریمه پرتاب آب دهان و سایر اقدامات مشابه

توضیحات فدراسیون درباره روند اصلاح اساسنامه

پربازدیدترین ها

پیام تسلیت

ماجدی: محتوای دوره های مربیگری تغییر کرده است

توضیحات فدراسیون درباره روند اصلاح اساسنامه

آخرین دستورالعمل فیفا در خصوص جریمه پرتاب آب دهان و سایر اقدامات مشابه

دستورالعمل ملاحظات پزشکی برای بازگشت به فعالیت های فوتبالی

محمدى:سپاهان و فولاد به عنوان دو الگوى آكادمى هاى فوتبال به AFC معرفى شدند

پرداختن به شایعه تعلیق علیه منافع ملی است

‎نبى، نماينده قانونى فدراسيون در نشست آنلاين دبيران كل

پروتکل فیفا برای بازگشت به فوتبال در دوران کرونا منتشر شد

اعلام زمان مراسم قرعه کشی مسابقات قهرمانی جوانان و نوجوانان آسیا