فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۹۹۱
کد خبر: ۷۶۴۵
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۶
میزبانی مقدماتی جام‌جهانی حق فوتبال ما است
رئیس فدراسیون فوتبال قبل از آغاز تمرین تیم ملی فوتبال در جمع خبرنگاران حاضر شد و دقایقی را با اصحاب رسانه به گفتگو پرداخت.

 

به گزارش سایت رسمی فدراسیون،  شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال ضمن تبریک سال 1400 گفت: تیم ملی متعلق به همه است و همه عاشق تیم ملی کشورشان هستند. فضایی که برای میزبانی ایجاد شده مربوط به گذشته است، اما ما برای برون رفت از این ظلم و چالش تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت. تیم حقوقی و همکاران ما در حال پیگیری شرایط هستند. امیدوارم که این حقانیت به فوتبال ایران بازگردد.

وی ادامه داد: میزبانی مقدماتی جام‌جهانی حق فوتبال ما است و بحث‌های اسپانسری هم مطرح است. از تمام ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد که به حق قانونی خودمان و مردمان دست پیدا کنیم. موضوع میزبانی را هم همچنان پیگیر هستیم. جلسه ای با شیخ سلمان برنامه‌ریزی شده و منتظر جواب نهایی هستیم. رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در جریان اهدای میزبانی به بحرین نبوده و AFC خودش این تصمیم را گرفته است. موضوعی که برای ما مهم است دفاع از حق فوتبال ایران و ملت عزیزمان است. در حوزه‌های مختلف از جمله دولت، وزارت خارجه و مجلس در تلاش هستند که این موضوع رفع شود.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: میراث بدی برای ما به جا مانده، اما تیم‌های حقوقی و بین‌المللی مختلف در حالی پیگیری موضوع هستند. وزارت ورزش و فوتبال ایران درگیر این موضوع شده‌اند و امیدوارم که بتوانیم این موضوع را گام به گام حل کنیم تا در نهایت اتفاقی که به نفع فوتبال ملی ایران است رخ دهد. منتظر رای تجدید نظر هستیم و این حق را برای خودمان قائل هستیم تا میزبان باشیم. امیدوارم این حق تضییع شده از فوتبال ایران برگردد و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.باید تلاش کنیم تا فضا برای همه باز شود. فضا برای همه اسطوره‌ها باز است و همه می‌توانند کمک کنند.

وی افزود: فدراسیون فوتبال با صبوری عمل خواهد کرد و سعی می‌کنیم که مشورت پذیر باشیم و توصیه‌پذیر نیستیم. توسعه فنی فدراسیون فوتبال در ادوار گذشته با برنامه پیش نرفت. از صاحب نظران و خوشنام استفاده خواهیم کرد تا به ما اضافه شوند. هر خروجی که از توسعه فنی خارج شود در هیأت رئیسه به تصویب رسیده و اجرا می‌شود. با توجه به مطالعه‌ای که داشتیم این موضوع را در راس کارهای خود قرار دادیم. رضایتمندی افکار عمومی برای ما اهمیت دارد؛ هر تصمیمی که گرفته می‌شود برخی‌ها ناراضی خواهند بود اما رضایتمندی مردم بر نارضایتی اقلیت ارجحیت دارد. انسجام و اتحادی که برای حمایت از تیم ملی ایران شکل گرفته است باید مدیریت شود. به لطف خدا امید دارم و با توسل به خوبان عالم، تیم ملی ایران، ملت ایران را در شرایط سخت ظالمانه تحریم‌ها شاد خواهد کرد. باید افتخار را به تیم ملی برگردانیم. در تمام عرصه‌های کشور اتحاد خوبی صورت گرفته و این موضوع بسیار امیدوار کننده است.

 

 

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

ناظم‌الشریعه: هدف فدراسیون حمایت همه جانبه از تیم ملی فوتسال است

خلاصه بازی نمایندگان فوتبال کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا

نشست سرپرست دبیرکلی فدراسیون با رییس کمیته و سرمربی تیم ملی فوتسال

موافقت دکتر نوبخت برای کمک به تیم‌ملی فوتبال در آستانه بازی‌های حساس مقدماتی جام‌جهانی

موسوی: با پیگیری های فدراسیون تیم ملی بانوان به رنکینگ فیفا بازگشت

اسامی داوران هفته سوم لیگ برتر فوتسال

انتصاب براتی به عنوان داور مرکز حل اختلافات ورزشی انگلستان

اسامی داوران هفته 21 لیگ دسته اول فوتبال

پیام تسلیت رییس و سرپرست دبیرکلی فدراسیون به جامعه فوتبال

تماس تلفنی رییس فدراسیون فوتبال با سفیر ایران در هند

پربازدیدترین ها

بیانیه شماره ۳ فدراسیون فوتبال در خصوص پرونده میزبانی ایران

دکتر رفیعی: AFC با رسیدگی سریع CAS به پرونده میزبانی، مخالفت کرد

حمایت همه جانبه از تیم  ملی فوتبال ایران در رقابتهای مقدماتی جام جهانی فوتبال 2022 قطر

بیانیه شماره ۲ فدراسیون فوتبال

تماس تلفنی رییس فدراسیون فوتبال با سفیر ایران در هند

گرشاسبی:سازمان موجود لیگ فوتبال در جهت شفافیت و بهینه سازی حرکات خوبی در دو سال اخیر انجام داده است

برگزاری دومین وبینار پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا

پازوکی:برای حمایت از تیم ملی فوتبال از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم

اسامی داوران هفته 21 لیگ دسته اول فوتبال

اسامی داوران هفته سیزدهم لیگ برتر فوتسال بانوان