فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۱۲۳۱
کد خبر: ۷۹۴۹
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۲
کارشناس داوری فوتبال معتقد است اعضاو مدیریت کمیته داوران باید به 5 بخش مرکز، شمال، جنوب، غرب و شرق کشور تقسیم شوند.

خسروی: امیدوارم شاهد کمیته داوران شجاع و قوی باشیم

 به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، به دنبال مصوبه افزایش سه برابر حق الزحمه داوران در جلسه هیات رئیسه فدراسیون و انتخاب خداداد افشاریان به عنوان سرپرست کمیته داوران با علی خسروی، کارشناس داوری فوتبال به گفتگو پرداختیم.

خسروی درباره تغییرات صورت گرفته در مدیریت کمیته داوران گفت: برخلاف پیش‌گویی‌هایی که از قبل شده بود که مسوول کمیته داوران خارج ازهیات رئیس خواهد بود، با توجه به رزومه افشاریان که داور بین‌المللی بود مشخص بود که اداره داوری به ایشان محول می‌شود.من برای او آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم بزودی جلسه روسای کمیته داوران  که نزدیک به سه سال است که این نشست تشکیل نشده است، برگزار شود.

خسروی در ادامه در خصوص افزایش سه برابری حق الزحمه داوران از فصل آینده اظهار داشت: تصمیم خوبی برای افزایش سه برابری حق الزحمه  داوران گرفته شده است. ولی روز گذشته شاهد بودیم که حق الزحمه ای که داوران گرفتند، براساس جدول پیش بینی شده قبل است. معتقدم این افزایش حق الزحمه از شروع لیگ آینده باشد. در این زمینه برنامه‌ ریزی‌های لازم صورت بگیرد . آنچه که در این امر مهم است، این باشد در بخش آقایان و بانوان در تمام رده های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی این افزایش حق الزحمه شامل همه داوران خوب کشور شود.

کارشناس داوری درباره سیستم  VARگفت: پیرامون مساله کمک داور ویدئویی باز هم تاکید می‌کنم به این موضوع خیلی سطحی نگاه نکنیم. ما باید با تایید فیفا، ای اف سی و شرکت هایی که داخل کشور هستند و می توانند تجهیزاتشان را به تایید برسانند، از همین حالا برنامه ریزی کنیم.هزینه این امر خیلی زیاد است. بنظرم در بحث VAR لازم است که یک اسپانسر جدا برای کمک داور ویدئویی داشته باشیم یا وزارت ورزش این هزینه را تقبل کند. امیدوارم بزودی این سیستم وارد مسابقات لیگ برتر شود و حتی مسابقات لیگ دسته اول شود. آنچه مسلم است در این راه باید حرفهای گذشته را کنار بگذاریم و فقط اقدامات مثبتی که توسط فدراسیون قبلی انجام شده است را جلو ببریم و هر چه زودتر تایید مراجع ذیصلاح را بگیریم تا در فصل آتی بتوانیم این سیستم را وارد فوتبال کشور کنیم.

خسروی اضافه کرد: توصیه ای که برای رئیس کمیته داوران دارم برخلاف دوستانی که در گذشته بودند از قوی ترین افراد کشور در کمیته داوران استفاده کنند. اعضای این کمیته را به 5 بخش مرکز، شمال، جنوب، غرب و شرق کشور تقسیم کند. یک نفر را هم به عنوان نخبه داوری وارد این کمیته کند. این 7 نفر افرادی باشند که هم در داخل و هم در قسمت بین المللی کاملا شناخته شده باشند. اعضای این کمیته می توانند به افشاریان کمک بسزایی کنند. هر کدام از آنها اگر مسئولیت بخش خودشان را برعهده بگیرند. داوران منطقه را شناسایی و به زیرشاخه های خودشان که می تواند بعدا در این زمینه برنامه ریزی لازم صورت گیرد، تحویل دهند. فکر می کنم لازم است اعضای کمیته ماهی یکبار جلسه بگذارند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم شاهد کمیته داوران شجاع و قوی باشیم. کمیته داورانی که هم کار کند و هم انتقادپذیر باشد. در این کمیته بیشتر ارشاد و تشویق باشد و ارعاب و تهدید نباشد. در گذشته هر انتقادی می شد سریع به استانها نامه می زدند. برای کمیته داوران جدید فدراسیون آروزی موفقیت می کنم.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

برگزاری جلسه فنی و آنالیز تیم امید عراق

انجام تست کرونا از کاروان تیم امید ایران در هتل بغداد

اعلام ترکیب تیم امید ایران در بازی دوم دوستانه مقابل امید عراق

رضا کاخساز وارد اردوی تیم امید در بغداد شد

لغو يك جانبه ديدار دوستانه ايران و كانادا 

گزارش تصویری زیارت کاروان تیم امید ایران از حرم مطهر امیرالمومنین حضرت علی(ع) در نجف اشرف

دیدار و گفت و گوی فراز فاطمی و عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال عراق

حضور کاروان تیم امید ایران در ضیافت شام فدراسیون فوتبال عراق

دعوت از 25 بازیکن به منظور حضور در اردوی تیم ملی

لغو سه دیدار از مسابقات لیگ برتر

پربازدیدترین ها

اعلام دومين فهرست ذخيره به منظور خريد بليت

صدور قرار دستور موقت کمیته انضباطی

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران جهت حضور در اردوی عراق و شرکت در رقابتهای قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا

آغاز اردوی تیم ملی از نهم خرداد

دعوت از 25 بازیکن به منظور حضور در اردوی تیم ملی

دیدار سرپرست فدراسیون فوتبال با شهردار تهران

دعوت کمیته انضباطی از پیروانی، محمودی، آقایی و عالیشاه

قهرمانی نوجوانان ایران در کافا ۲۰۲۲

تیم ملی جوانان با امارات، قرقیزستان و برونئی همگروه شد

اعلام زمان قرعه کشی و سیدبندی جام ملت‌های فوتسال آسیا 2022 کویت