فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۷۵۵
کد خبر: ۷۹۴۹
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۲
کارشناس داوری فوتبال معتقد است اعضاو مدیریت کمیته داوران باید به 5 بخش مرکز، شمال، جنوب، غرب و شرق کشور تقسیم شوند.

خسروی: امیدوارم شاهد کمیته داوران شجاع و قوی باشیم

 به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، به دنبال مصوبه افزایش سه برابر حق الزحمه داوران در جلسه هیات رئیسه فدراسیون و انتخاب خداداد افشاریان به عنوان سرپرست کمیته داوران با علی خسروی، کارشناس داوری فوتبال به گفتگو پرداختیم.

خسروی درباره تغییرات صورت گرفته در مدیریت کمیته داوران گفت: برخلاف پیش‌گویی‌هایی که از قبل شده بود که مسوول کمیته داوران خارج ازهیات رئیس خواهد بود، با توجه به رزومه افشاریان که داور بین‌المللی بود مشخص بود که اداره داوری به ایشان محول می‌شود.من برای او آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم بزودی جلسه روسای کمیته داوران  که نزدیک به سه سال است که این نشست تشکیل نشده است، برگزار شود.

خسروی در ادامه در خصوص افزایش سه برابری حق الزحمه داوران از فصل آینده اظهار داشت: تصمیم خوبی برای افزایش سه برابری حق الزحمه  داوران گرفته شده است. ولی روز گذشته شاهد بودیم که حق الزحمه ای که داوران گرفتند، براساس جدول پیش بینی شده قبل است. معتقدم این افزایش حق الزحمه از شروع لیگ آینده باشد. در این زمینه برنامه‌ ریزی‌های لازم صورت بگیرد . آنچه که در این امر مهم است، این باشد در بخش آقایان و بانوان در تمام رده های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی این افزایش حق الزحمه شامل همه داوران خوب کشور شود.

کارشناس داوری درباره سیستم  VARگفت: پیرامون مساله کمک داور ویدئویی باز هم تاکید می‌کنم به این موضوع خیلی سطحی نگاه نکنیم. ما باید با تایید فیفا، ای اف سی و شرکت هایی که داخل کشور هستند و می توانند تجهیزاتشان را به تایید برسانند، از همین حالا برنامه ریزی کنیم.هزینه این امر خیلی زیاد است. بنظرم در بحث VAR لازم است که یک اسپانسر جدا برای کمک داور ویدئویی داشته باشیم یا وزارت ورزش این هزینه را تقبل کند. امیدوارم بزودی این سیستم وارد مسابقات لیگ برتر شود و حتی مسابقات لیگ دسته اول شود. آنچه مسلم است در این راه باید حرفهای گذشته را کنار بگذاریم و فقط اقدامات مثبتی که توسط فدراسیون قبلی انجام شده است را جلو ببریم و هر چه زودتر تایید مراجع ذیصلاح را بگیریم تا در فصل آتی بتوانیم این سیستم را وارد فوتبال کشور کنیم.

خسروی اضافه کرد: توصیه ای که برای رئیس کمیته داوران دارم برخلاف دوستانی که در گذشته بودند از قوی ترین افراد کشور در کمیته داوران استفاده کنند. اعضای این کمیته را به 5 بخش مرکز، شمال، جنوب، غرب و شرق کشور تقسیم کند. یک نفر را هم به عنوان نخبه داوری وارد این کمیته کند. این 7 نفر افرادی باشند که هم در داخل و هم در قسمت بین المللی کاملا شناخته شده باشند. اعضای این کمیته می توانند به افشاریان کمک بسزایی کنند. هر کدام از آنها اگر مسئولیت بخش خودشان را برعهده بگیرند. داوران منطقه را شناسایی و به زیرشاخه های خودشان که می تواند بعدا در این زمینه برنامه ریزی لازم صورت گیرد، تحویل دهند. فکر می کنم لازم است اعضای کمیته ماهی یکبار جلسه بگذارند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم شاهد کمیته داوران شجاع و قوی باشیم. کمیته داورانی که هم کار کند و هم انتقادپذیر باشد. در این کمیته بیشتر ارشاد و تشویق باشد و ارعاب و تهدید نباشد. در گذشته هر انتقادی می شد سریع به استانها نامه می زدند. برای کمیته داوران جدید فدراسیون آروزی موفقیت می کنم.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

تمرین تیم ملی فوتبال جوانان بانوان

اعلام تیم داوری دیدار ایران و عراق

برگزاری تمرین ملی پوشان جوان پیش از دیدار برابر افغانستان

گفت‌و‌گو با علیرضا جهانبخش

جهانبخش: امیدوارم انرژی مثبت مردم سبب پیروزی تیم ملی برابر عراق شود

قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی حذفی برگزار شد

برگزاری تمرین تیم ملی فوتبال نوجوانان بانوان

بازیکنان و کادر فنی تیم ملی فوتسال واکسینه شدند

اعلام جدول رده بندی مسابقات کافا تا روز دوم

پاداش ملی پوشان بعد از پیروزی برابر کامبوج پرداخت شد

پربازدیدترین ها

پرداخت پاداش ملی پوشان بعد از پیروزی برابر بحرین

تمرین تیم ملی فوتبال پیش از دیدار مقابل بحرین

تمرین تیم ملی یک روز پس از دیدار برابر بحرین

تمرین تیم ملی فوتبال

تمرین تیم ملی فوتبال ایران

برگزاری تمرین شاداب و پرنشاط بازیکنان پیش از دیدار برابر بحرین

نیمه دوم دیدار ایران و بحرین

اسکوچیچ: تیم ایران برای رقابت برابر بحرین آماده است

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران برابر بحرین اعلام شد

تمرین تیم ملی در آستانه بازی با کامبوج