فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۸۳۴
کد خبر: ۷۹۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۱
سرمربی تیم ملی زیر 20 سال بانوان معتقد است نمی‌توان ۲ ماه قبل از مسابقات قهرمانی آسیا تیم را تشکیل داد و در مسابقات موفق بود .

 

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، مریم آزمون درمورد شروع تمرینات تیم ملی جوانان بانوان در جمع خبرنگاران گفت: بعد از ۲ سال تعطیلی به خاطر کرونا و دلایل دیگر اردو از امروز آغاز شد. ما یک روز و نیم در قرنطینه بودیم و تست دادیم. نخستین روز تمرینات از امروز آغاز شد. ما خودمان را برای مسابقات کافا آماده می‌کنیم که از ۱۸ خرداد در تاجیکستان آغاز می‌شود. 

سرمربی تیم ملی  زیر 20 سال گفت: بچه‌هایی که الان در اردو هستند قبلا در اردوی ملی بودند. بقیه را از تیم ۱۷ سال و همین طور تیم نوجوانان که به لائوس اعزام شده بودند جمع کردیم. ۲ اردو خواهیم داشت و قرار است ۱۸ نفر اعزام شوند. برای جام ملت‌های آسیا سعی می‌کنیم با استان‌ها ارتباط برقرار کنیم تا بازیکنانی که شناسایی نشده‌اند را ببینیم. 

آزمون افزود: نخستین مرحله مسابقات آسیایی ۲۰ مرداد آغاز می‌شود. پیش‌بینی کردیم تورنمنت ۳ یا ۴ جانبه داخل کشور با تیم‌های ۱۷ سال و بزرگسالان داشته باشیم. سیرجان هم خودش را برای قهرمانی آسیا آماده می‌کند که می‌توان با آنها هم مسابقه‌ای داشت. به خاطر کرونا شاید نتوانیم با کشورهای خارجی اردو برگزار کنیم. 

وی در پاسخ به این سوال که توجه به برنامه بلندمدت فوتبال بانوان چگونه است، ادامه داد: تا الان ما در کشور لیگ جوانان و نوجوانان نداریم یعنی زیرساختی برای فوتبال ساخته نمی‌شود. تیم ملی با برگزاری فستیوال بازیکن ساخته است. حالا به تیم‌ها فشار آوردیم که بازیکنان جوان و نوجوان بگیرند. به باشگاه‌ها مصوب شده که حتما تیم بانوان داشته باشند. ما لیگ پویا در رده سنی پایه نداشته‌ایم. اگر این اتفاق بیفتد بستری برای حمایت از فوتبال دختران فراهم می‌شود.

آزمون افزود: مثلا اگر باشگاهی مانند تراکتور از بانوان حمایت کند رسانه‌ها جذب می‌شوند و همین اسپانسرها را هم به میدان می‌آورد. ما جامعه فوتبال زده داریم و این فقط برای زنان نیست. ما باید کارهایی انجام دهیم تا تغییراتی در فوتبال زنان ایجاد کنیم. من قول دادم چند سال دیگر از همین بازیکنان، تیم ملی بسیار قدرتمند تحویل دهم. من خواسته‌ام برنامه ۴ ساله داشته‌ باشم. گفتم اگر می‌خواهید تیم بعد از مسابقات کافا و جام ملت‌ها رها شود دور مرا خط بکشید.

سرمربی تیم ملی جوانان درباره برنامه‌های خود، یادآور شد: اردوها باید مستمر باشد. بازی‌های دوستانه و برگزاری تمرین در کشورهای دیگر مانند تایلند، تایوان و چین است. نمی‌توان ۲ ماه قبل از مسابقات قهرمانی آسیا تیم را تشکیل داد. خانم موسوی گفت بعد از ۴ سال می‌خواهد چیزهای ماندگار از خود به جا بگذارد. 

وی در پاسخ به این سوال که فوتبال زنان چقدر در اولویت فدراسیون عزیزی خادم است، عنوان کرد: امیدوارم از این به بعد در اولویت باشیم. خوشبختانه نگاه فدراسیون فوتبال و رئیس فدراسیون حمایتی است و با فراهم شدن  شرایط به اهداف خود خواهیم رسید.

آزمون در پاسخ به این سوال که آیا قرارداد رسمی امضا کرده‌اید، اظهار داشت: از ابلاغ پیشرفت کرده‌ایم، مثلا اگر تا مرداد کار داشتیم تا همان زمان قرارداد می‌بستند اما قرار است قرارداد بسته شود و حداقل سالیانه باشد.

وی درباره اینکه اگر قرارداد بسته نشود شما می‌روید، عنوان کرد: من عاشق فوتبال هستم و قول داده شده که این کار انجام شود. عزیزی خادم هم گفته قراردادها یک یا دو ماه نباشد. 

پیش از پایان تمرین رییس فدراسیون فوتبال به همراه رییس کمیته بانوان دقایقی را با بازیکنان و کادر فنی گفتگو کردند.آزمون در این باره گفت: عزیزی خادم  تاکید کرد که از تیم جوانان حمایت می کنند و به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال این قول را داد که دو تیم ملی فوتبال جوانان تشکیل دهیم تا پشتوانه تیم های ملی باشند. در واقع دو تیم الف و ب خواهیم داشت تا بازیکنان مرتبا محک بخورند و برترین ها به اردوهای تیم های دیگر اضافه شوند.

آزمون گفت: بازديد عزیزی خادم از اردوی تیم های ملی بانوان در آستانه شهرآورد نشان از توجه رییس فدراسیون به فوتبال زنان است و امیدوارم در چهار سال آینده شاهد توسعه فوتبال بانوان چه از جنبه کیفی و چه کمّی باشیم.

وی در پایان گفت: رییس فدراسیون قول دادند که شرایطی فراهم کنند تا بازیکنان در زمان اردو، تمام بازیهای لیگ را از نزدیک تماشا کنند و با حضور در محل بازیها، از نحوه مسابقات، عملکرد تیم ها و نوع بازی بازیکنان تجربه کسب کنند. 

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

تمرین تیم ملی فوتبال جوانان بانوان

اعلام تیم داوری دیدار ایران و عراق

برگزاری تمرین ملی پوشان جوان پیش از دیدار برابر افغانستان

گفت‌و‌گو با علیرضا جهانبخش

جهانبخش: امیدوارم انرژی مثبت مردم سبب پیروزی تیم ملی برابر عراق شود

قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی حذفی برگزار شد

برگزاری تمرین تیم ملی فوتبال نوجوانان بانوان

بازیکنان و کادر فنی تیم ملی فوتسال واکسینه شدند

اعلام جدول رده بندی مسابقات کافا تا روز دوم

پاداش ملی پوشان بعد از پیروزی برابر کامبوج پرداخت شد

پربازدیدترین ها

پرداخت پاداش ملی پوشان بعد از پیروزی برابر بحرین

تمرین تیم ملی فوتبال پیش از دیدار مقابل بحرین

تمرین تیم ملی یک روز پس از دیدار برابر بحرین

تمرین تیم ملی فوتبال

تمرین تیم ملی فوتبال ایران

برگزاری تمرین شاداب و پرنشاط بازیکنان پیش از دیدار برابر بحرین

نیمه دوم دیدار ایران و بحرین

اسکوچیچ: تیم ایران برای رقابت برابر بحرین آماده است

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران برابر بحرین اعلام شد

تمرین تیم ملی در آستانه بازی با کامبوج