فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۶۴۸
کد خبر: ۸۷۶۲
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۷
تورنمنت فوتبال نوجوانان کافا – تاجیکستان
سرمربی تیم ملی نوجوانان امیدوار است سرمایه های نوجوان بتوانند پشتوانه ای قوی برای تیم جوانان در دو سال آینده باشند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، شادی مهینی پس از کسب مقام نایب قهرمانی در مسابقات زیر 17 سال دختران کافا 2021 گفت: پیش از هر چیز از میزبانی شایسته تاجیکستان تشکر می کنم. در شرایطی به این مقام رسیدیم که  سخت ترین لحظه های عمر ۲۴ ساله ی مربیگری ام را  تجریه کردم. اول از همه جا دارد از تمامی اعضای کادرم به ویژه کادر پزشکی که شبانه روز در این راه سخت زحمت کشیدن، تشکر کنم.

وی در ادامه در خصوص بازی ایران برابر تاجیکستان اظهار داشت: بازی بسیار خوبی بود، تیم حریف هم بازی بسیار خوبی انجام داد و یک تیم فوق العاده بود. با همدلی و هماهنگی بچه ها توانستیم پیروز میدان باشیم. تاجيكستان در فوتبال پايه پيشرفت چشمگيرى داشته و به يكى از قدرت هاى فوتبال آسيا تبديل شده است. نوجوانان ملی پوش هر بازی بهتر از بازی قبل ظاهر شدند و این نشان دهنده درک و شعور فوتبال آنهاست.این نایب قهرمانی را به همه استعدادیاب های عزیزم در سطح کشور که ظرف یک ماه توانستند بهترین ها را به تیم ملی معرفی کنند، تقدیم می کنم. نیمی از این بازیکنان برای اولین بار بود که در مسابقات رسمی حضور پیدا می کردند.

مهینی در خصوص حضور تیم ازبکستان در این مسابقات گفت: این تیم در شرایط بسیار آماده چه از لحاظ بدنی و چه از لحاظ تاکتیکی در این تورنمنت شرکت کرد و‌ همه می دانیم که فوتبال را بصورت آکادمی  از رده های زیر ۱۰ و ۱۲ و ۱۴ سال و… بصورت مستمر ادامه می دهد. بازی زیبای تیم ایران در مقابل این تیم نشانگر توانمندی بالای فوتبال بانوان ایران است.

سرمربی تیم ملی نوجوانان در ادامه اظهار داشت: ما برای حضور دراین تورنمنت فقط دو مرحله اردوی تدارکاتی و یک مرحله اردوی انتخابی داشتیم اما ایمان دارم که بازیکنانم از هیچ تلاشی دریغ نکردند و از نظرم بازیکنانم قهرمان این تورنمنت هستند.

وی در ادامه بیان کرد: این بچه ها به حضور در مسابقات نیاز دارند و در غیر اینصورت رشد نمی کنند. حقیقت این است که فوتبال به خاطر همین استعداد ها و این بچه ها وجود دارد. با وجود شرايط كرونا و محدوديت هايى كه وجود دارد واقعا بايد از توجه و حمايت فدراسيون فوتبال و در راس آن شهاب الدین عزیزی خادم و همچنين کمیته بانوان تشكر كنم كه فرصت حضور در این رقابتها را فراهم كردند. امید است این سرمایه های نوجوان بتوانند پشتوانه ای قوی برای تیم جوانان در دو سال آینده باشند.

مهینی در پایان خاطر نشان کرد: آنچه مسلم است این رده سنی نیاز به توجه زیادی دارد و این موضوع از حساسیت بالایی برخوردار است. زیرا با توجه به نداشتن لیگ در این رده، عدم آکادمی و فوتبال حرفه ای در سطح کشور برای نوجوانان همچنین صرف هزینه های فراوان برای همین نفرات، رها کردن نوجوانان مفید نخواهد بود.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

به روزرسانی برنامه مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر

ویدئوی ورود و تمرین تیم ملی فوتبال زیر 23 سال

برگزاری جلسه فنی در هتل محل اقامت ملی پوشان

اعلام محل برگزاری یک دیدار از هفته دوم لیگ برتر

دعوت از دکتر خانلری برای حضور در ازبکستان

استفاده از VAR لایت در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های فوتبال بانوان آسیا 2021

برگزاری دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال بانوان و شهرداری سیرجان

برگزاری جلسه آنلاین کمیته فنی AFC

اعلام زمان مسابقات جام بین قاره ای فوتبال ساحلی

تمرین تیم ملی فوتبال زیر 23 سال در تاجیکستان

پربازدیدترین ها

تمرین تیم ملی فوتبال زیر 23

سهیل مهدی: بازیکنانی که به اردوی تیم ملی امید ملحق نشوند محروم خواهند شد

اعلام داوران هفته اول لیگ برتر فوتبال

نشست مشترک رئیس فدراسیون فوتبال و دبیر شورای عالی مناطق آزاد

عزیزی خادم: در این مسیر قوی‌تر از قبل قدم بر خواهیم داشت

اعلام داوران هفته پنجم لیگ برتر فوتسال

هجده شرکت‌کننده در دوره مربیگری سطح ۲ فوتسال آسیا

ماجدی: عزیزی خادم حمایت بسیار خوبی از طرح استعدادیابی کشوری کرد

اعلام داوران هفته دوم لیگ برتر فوتبال

حضور رییس فدراسیون در طرح استعدادیابی فوتبال زیر ۱۶سال تهران