فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۸۳۳
کد خبر: ۹۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۴
با رایزنی‌های رییس فدراسیون جهت توسعه فوتبال، اقدامات موثری صورت گرفت
مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در خصوص دیدار رییس فدراسیون فوتبال ایران با رییس فیفا به نکاتی اشاره کرد.


به گزارش سایت رسمی فدراسیون، حسین شریفی، مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال گفت: خوشبختانه دیدار روسای فدراسیون فوتبال ایران و فیفا در حالی برگزار شد که توافقات خوبی در این نشست صورت گرفت. پیش از این متاسفانه فوتبال ایران تا مرز تعلیق پیش رفته بود، اما با رایزنی‌های رییس فدراسیون و در راستای روند توسعه‌گرایانه به فوتبال کشور، اقدامات موثر و مفیدی تا به این جا صورت گرفته است که این دیدار نیز در همین راستا اتفاق افتاد.
وی گفت: نتایج تیم ملی باعث شده تا شاهد شادی و خوشحالی ملت شریف ایران باشیم. همه ارکان فدراسیون فوتبال با همبستگی و اتحاد، عزم خود را جزم کرده اند تا تیم ملی فوتبال ایران در مسیر پیش رو موفق باشد و در نهایت با لطف خدا به جام جهانی صعود کند.
شریفی درباره برگزاری دیدار دوستانه ستارگان ایران و فیفا گفت: باتوجه به مسائل مهمی که در این جلسه مطرح شد، باید بگویم این موضوع به نوعی فرعی است و یکی از نکاتی که در نشست مطرح شد، برگزاری دیدار دوستانه بین تیم ستارگان ایران و فیفا بود که احتمالا رئیس جهانی فوتبال نیز در این بازی دوستانه دقایقی بازی کند.
وی ادامه داد: اینفانتینو مسیر فدراسیون را مسیر حرفه‌ای و خوبی قلمداد کرد. معتقدم حضور نفر اول فوتبال جهان در ایران می تواند گره گشای بسیاری از موارد باشد. همچنین در این دیدار در خصوص VAR به عنوان یک مطالبه جدی فدراسیون مطرح شد تا فیفا موانع را برطرف کند. مشکلات مالی و مسائلی که در این حوزه نیز وجود دارد، یکی دیگر از مواردی بود که در این نشست صحبت شد.
مدیر روابط عمومی فدراسیون در ادامه با بیان اینکه از دولت می خواهیم تا از تیم ملی ایران حمایت کند، گفت: از دولت می خواهیم که به تیم ملی فوتبال ایران در راه صعود به جام جهانی قطر کمک کند. همانطورکه همه دولت‌ها به عنوان ابزار وحدت بخش و غرورآفرین ملی به تیم ملی فوتبال کشورشان کمک می کنند، امیدوارم دولت نیز از تیم ملی حمایت مضاعفی انجام دهد.
شریفی در ادامه در خصوص بحث اصلاح اساسنامه گفت: این موضوع به عنوان یک مطالبه جدی از سوی رییس فیفا مطرح شد و امیدواریم هم از سوی مجلس و هم از سوی دولت به خوبی مدیریت شده و مشکل برطرف شود. اینفانتینو تاکید کرده است باید موضوعات و تعهدات در این خصوص انجام پذیرد.
وی در پایان گفت: فدراسیون فوتبال در حوزه دیپلماسی محکم تر از گذشته حرکت می کند و روابط بهتری را با کشورهای عضو فیفا خواهد داشت. دو نشست دیروز و امروز رییس فدراسیون با اینفانتینو هم در این راستا بود و به خوبی می دانید برگزاری دو جلسه طی دو روز با رییس فیفا کار چندان آسانی نیست. امیدواریم که دیدار جیوانی اینفانتینو و آقای رییسی، رییس جمهوری اسلامی ایران، به همراه رییس فدراسیون فوتبال بتواند زمینه ساز توجه جدی به دیپلماسی ورزش و به ویژه فوتبال شود.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

برگزاری جلسه فنی و آنالیز تیم امید عراق

انجام تست کرونا از کاروان تیم امید ایران در هتل بغداد

اعلام ترکیب تیم امید ایران در بازی دوم دوستانه مقابل امید عراق

رضا کاخساز وارد اردوی تیم امید در بغداد شد

لغو يك جانبه ديدار دوستانه ايران و كانادا 

گزارش تصویری زیارت کاروان تیم امید ایران از حرم مطهر امیرالمومنین حضرت علی(ع) در نجف اشرف

دیدار و گفت و گوی فراز فاطمی و عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال عراق

حضور کاروان تیم امید ایران در ضیافت شام فدراسیون فوتبال عراق

دعوت از 25 بازیکن به منظور حضور در اردوی تیم ملی

لغو سه دیدار از مسابقات لیگ برتر

پربازدیدترین ها

اعلام دومين فهرست ذخيره به منظور خريد بليت

صدور قرار دستور موقت کمیته انضباطی

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران جهت حضور در اردوی عراق و شرکت در رقابتهای قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا

آغاز اردوی تیم ملی از نهم خرداد

دعوت از 25 بازیکن به منظور حضور در اردوی تیم ملی

دیدار سرپرست فدراسیون فوتبال با شهردار تهران

دعوت کمیته انضباطی از پیروانی، محمودی، آقایی و عالیشاه

قهرمانی نوجوانان ایران در کافا ۲۰۲۲

تیم ملی جوانان با امارات، قرقیزستان و برونئی همگروه شد

اعلام زمان قرعه کشی و سیدبندی جام ملت‌های فوتسال آسیا 2022 کویت