فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۷۹۸
کد خبر: ۹۵۱۳
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۷
برای توسعه فوتبال بانوان از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم
رئیس فدراسیون فوتبال بعدازظهر امروز با حضور در تمرین تیم ملی فوتبال بانوان گفت: فدراسیون فوتبال انگیزه لازم را برای توسعه فوتبال بانوان دارد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال در ابتدای صحبت‌های خود خطاب به ملی پوشان بانوان گفت: برای شما در مسابقات پیش رو آرزوهای بهترین ها را دارم و امیدوارم سربلند از دیدار برابر بنگلادش و اردن به کشور بازگردید. اگر نتیجه گرفتید که باعث خوشحالی همه ما خواهد بود و اگر نتیجه نگرفتید خدشه ای بر اراده فدراسیون فوتبال برای توسعه فوتبال بانوان و حمایت از شما عزیزان وارد نخواهد شد. بدانید که فدراسیون انگیزه لازم را برای توسعه فوتبال بانوان دارد.
رییس فدراسیون فوتبال هم‌چنین به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای حمایت از فوتبال ملی به ویژه تیم ملی بانوان اشاره کرد و گفت: ما برای تمامی بخش ها و تیم‌های ملی خود برنامه ریزی کرده تا در مسیر رشد و توسعه قرار بگیرند. عملکرد فدراسیون فوتبال هم با وجود تمام مشکلاتی که وجود داشته گواه این موضوع است و این بحث را در بانوان، جوانان، استعدادیابی، المیپک، IT، مارکتینگ و دیگر بخش ها می بینید.
رییس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: چیزی که مهم است و مغفول مانده بود، وضعیتی بود که فوتبال بانوان در گذشته داشته است. این بخش نحیف و ضعیف بود و متاسفانه روند حمایت از فوتبال بانوان در چند سال اخیر که فدراسیون به سمت ورشکستی رفته بود سخت تر شد و عملا هیچ نگاه و برنامه‌ حمایتی از فوتبال بانوان وجود نداشت. همین امر باعث شد فوتبال بانوان بازگشت به عقب هم داشته باشد. در چند ماه اخیر و تغییر مدیریت در فدراسیون به نوعی فوتبال بانوان فعالیت خود را دوباره شروع کرده و مسیر جدید را در پیش گرفته است.
عزیزی‌خادم هم‌چنین تاکید کرد: فدراسیون البته برای این اقدامات و کارها هیچ منتی بر سر شما عزیزان و فوتبال ندارد و تمام تلاش حود را می‌کنیم در راستای توسعه فوتبال و فوتبال بانوان برنامه ریزی داشته باشیم. در این زمینه از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد. این امر وظیفه حرفه ای ما است.
شهاب‌الدین عزیزی خادم درباره اردوهای آماده‌سازی و تدارکات انجام شده برای تیم ملی بانوان هم گفت: بسیار خوشحالیم که تیم ملی را شاداب و با اراده محکم برای رسیدن به موفقیت می بینیم. در همین مدت کوتاه از شروع به کار فدراسیون، حداقل ده اردو، دو سفر برون مرزی و بازی‌های دوستانه داشته‌اید. در آینده البته این برنامه ریزی و حمایت شکل بهتری می‌گیرد و تیم همکار من با اقتدار و جدیت فعالیتهای خود را در راستای توسعه و پیشبرد اهداف فدراسیون و راهبرد مبانی توسعه انجام خواهد داد. برای هر برنامه ای بدون شک با دقت و ساز و کار حقوقی گام بر می داریم و برای توسعه فوتبال بانوان و فوتبال کشور اقدام می کنیم.
رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به تلاش‌های شهره موسوی نایب رییس فدراسیون برای توسعه فوتبال بانوان هم گفت: از زحمات خانم موسوی تشکر می کنم که بی وقفه و با پشتکار، پیگیر امورات فوتبال بانوان بوده و انگیزه اش برای من عجیب است. بدون شک زحمات شما و کادر فنی هم قابل ستایش است چرا که با حداقل امکاناتی که از قبل بوده انگیزه تان کم نشده و تلاش کرده اید و امروز با امکانات جدیدتری شروع کرده اید. شما شایستگی امکانات بیشتری را دارید و نسبت به 7 ماه گذشته روند بهتری از لحاظ امکانات داشته اید. امروز فوتبال بانوان لباس متحد الشکل، پرواز اختصاصی و اردوهای منظم دارد. فدراسیون فوتبال علاقمندی، تئوری و گفتمانش مبتنی بر توسعه است و ممکن بود فدراسیونی بیاید که اصلا نگاهش به توسعه فوتبال بانوان نباشد و فدراسیون سه قفله را شش قفله کند.
عزیزی خادم با اشاره به انعقاد رسمی قرارداد مربیان تیم ملی هم گفت: در راستای قرارداد شما کارهای حقوقی و اداری انجام شده و آن را در اختیار سرپرست دبیرکلی قرار داده ایم تا اقدامات مربوط به آن انجام گیرد و به آن رسمیت داده شود. ما آرام آرام پیش می رویم تا به اهدافمان برسیم.
وی افزود: زمانی که در تمرین تیم جوانان بانوان حضور یافتم، سرمربی این تیم یکی از دغدغه هایش را نداشتن لباس متحدالشکل اعلام کرد و این موضوع فکر مرا درگیر کرد و امروز به جایی رسیده اید که علاوه بر لباس، پرواز اخصاصی با مهماندار خانم و خلبان خانم دارید. این نشان از بها دادن فدراسیون به فوتبال بانوان است. همچنین امروز در جلسه هیات رئیسه فدراسیون به این نتیجه رسیدیم که همگام سازی در بحث پاداش باری بانوان او آقایان صورت گیرد و فکر می کنم این امر برای اولین بار است که رخ میدهد. میدانم که شما برای پاداش برای ایران نمی جنگید اما این حداقل کاری است که فدراسیون برایتان انجام می دهد. یاد دارم در 4 سالی که عضو هیات رئیسه بودم درخصوص پاداش بانوان موضوع این چنینی وجود نداشت.
رییس فدراسیون فوتبال در پایان با اشاره دوباره به مسابقات حساس پیش رو تیم‌ملی بانوان برای مجموعه تیم آرزوی موفقیت کرد و به این شکل حرف‌هایش را به اتمام رساند: آرزوی بهترین ها را برایتان دارم . برای ملت ایران بجنگید و سربلند باشید و قول می دهم به عنوان عضو کوچک و متصدی فوتبال، قوی تر از گذشته از فوتبال بانوان حمایت کنم. باز هم می‌گویم اگر نتیجه بگیرید که بهتر اما اگر نگرفتید، هیچ خللی در اراده و برنامه ما در راه توسعه فوتبال بانوان ایجاد نخواهد کرد. ضمن اینکه رایزنی های مختلفی را برای حضور مشاور طراز اول دنیا شروع کرده ایم که تا یکی دو هفته آینده، نتیجه آن مشخص می شود. قرار است تا این مشاور به فوتبال ملی اضافه شود و دوره های آموزشی برگزار کند، فوتبال بانوان را ساماندهی و سازماندهی کند و امیدواریم بتوانیم در بحث دانش نیز شرایط بهتری را در فوتبال بانوان ایجاد کنیم. من برایتان آرزوی موفقیت می‌کنم و از همین حالا منتظر درخشش و موفقیت و پیروزی شما دختران ایران در لباس تیم‌ملی هستم.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

حضور رییس فدراسیون در طرح استعدادیابی فوتبال زیر ۱۶سال تهران

ماجدی: عزیزی خادم حمایت بسیار خوبی از طرح استعدادیابی کشوری کرد

اعلام برنامه مسابقات معوقه هفته‌های اول و دوم لیگ برتر

برنامه مسابقات هفته‌های اول و دوم لیگ برتر امید اعلام شد

هجده شرکت‌کننده در دوره مربیگری سطح ۲ فوتسال آسیا

اعلام داوران هفته اول لیگ برتر فوتبال

انصراف چین از مسابقات مقدماتی زیر 23سال آسیا

برگزاری اردوی تیم ملی فوتبال ساحلی

نشست مشترک رئیس فدراسیون فوتبال و دبیر شورای عالی مناطق آزاد

استعدادهای فوتبالی منطقه 7 کشوری ارزیابی شدند

پربازدیدترین ها

تمرین تیم ملی فوتبال

بنیادی فر: استفاده از VAR در سطح ملی و باشگاههای به سیستم فوتبال ایران تاثیر گذار است

ایران یک - کره جنوبی یک

نیمه دوم دیدار ایران و کره جنوبی

نیمه نخست دیدار ایران و کره جنوبی

ماجدی: رده های سنی از این پس تنها با نام رسمی شناخته می‌شود

اسکوچیچ: همه چیز را برای دیدار با کره جنوبی فراهم کردیم

تمرین تیم ملی فوتبال با حضور وزیر ورزش و جوانان

دیدارصمیمانه وزیر ورزش و جوانان از اردوی تیم ملی فوتبال پیش از دیدار با کره جنوبی

اعلام اسامی داوران قضاوت کننده در هفته نخست لیگ یک