فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۴۴۷
کد خبر: ۹۵۷۲
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۶
عصر روز گذشته جلسه مقامات فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان با مسوولین فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص اساسنامه فدراسیون فوتبال به صورت آنلاین برگزار شد .

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، در این نشست حیدر بهاروند نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال، مهدی علی‌نژاد معاونت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، احمدرضا براتی عضو هیات رئیسه و رییس کمیته تدوین و تطبیق مقررات ، حسن کامرانی‌فر سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال و حمیرا اسدی رئیس دپارتمان امور بین‌الملل فدراسیون از ایران حضور داشتند. هم چنین سارا سولمال مدیرعالی بخش حاکمیتی فدراسیون‌های عضو فیفا، سانجیوان رییس بخش آسیای فدراسیون‌های عضو فیفا، سنجر رییس بخش منطقه‌ای آسیای مرکزی فدراسیون‌های عضو AFC به همراه عصام السحیبانی و آندره واشکویچ مسئولین منطقه غرب آسیا فیفا به نمایندگی از فدراسیون جهانی و کنفدراسیون فوتبال آسیا در این ویدیو کنفرانس حضور داشتند.
احمدرضا براتی عضو هیات رئیسه فدراسیون و رییس کمیته تدوین و تطبیق مقررات فدراسیون فوتبال در این خصوص گفت: فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران ، همچنان که در پاراگراف 1 ماده 1 اساسنامه جدید فدراسیون پیش بینی شده است باید به عنوان موسسه ای مستقل ، غیر انتفاعی ، غیر دولتی و دارای شخصیت حقوقی که مطابق مقررات جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده است تعریف شود . این ماهیت حقوقی جدید باید :
1- ظرف مدت یک سال بعد از انتخابات هیات رییسه جدید فدراسیون لازم الاجرا شود
2- باید به موجب بازنگری قانون ملی ورزش باشد که توسط دولت و مجلس ایران با همکاری فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا صورت می گیرد.
در همین راستا فیفا به صورت رسمی درخواست برگزاری یک ویدیو کنفرانس با حضور نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش را ارائه داده بود که این نشست آنلاین امروز برگزار شد.
براتی ادامه داد : در این جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در دولت توسط علی‌نژاد معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش به فیفا و AFC ارائه شده که با استقبال مسوولان این دو نهاد رو به رو شد و آنها از تلاش و اقدامات صورت گرفته ابراز رضایت کردند.
این عضو هیات رییسه فدراسیون افزود: البته هنوز بخش مهمی از این فرآیند باقی مانده است که مربوط به اقداماتی است که باید با همکاری مجلس شورای اسلامی صورت پذیرد و انشالله با همکاری فدراسیون فوتبال ، وزارت ورزش و جوانان و مجلس شورای اسلامی ، این مرحله نیز با موفقیت طی خواهد شد .
احمدرضا براتی در ادامه این گفتگو با اشاره به موفقیت های اخیر فدراسیون گفت : فدراسیون از ابتدای فعالیت هیات رییسه جدید عنوان نموده که یک فدراسیون توسعه محور است که مصمم است ضمن تبدیل شدن به یک سازمان ورزشی قدرتمند، اسباب کسب افتخارات بین المللی و رضایت و خوشنودی افکار عمومی را فراهم نماید و توسعه فوتبال در همه ابعاد و ایجاد شادی و نشاط بین مردم ، اولویت های اصلی ما هستند که خوشبختانه می توانیم ادعا کنیم در همین مدت کوتاه نیز به بخش هایی از این اهداف خود دست یافته ایم و مهمترین سند آن همین شادی و شور و امیدی است که فوتبال ملی در ماههای اخیر به مردم هدیه کرده است. به هرحال امروز فدراسیون در شرایط کاملا با ثبات و در مسیر موفقیت قرار دارد و توفیقات تیم ملی فوتبال ، جذب حامیان و منابع مالی ، پرداخت پاداش های معوقه ، امکانات رفاهی فراهم شده برای تیم های ملی ، اقدامات قابل توجهی که برای توسعه فوتبال و تثبیت زیرساخت ها نظیر VAR صورت گرفته ، قابل چشم پوشی و انکار نیست و این ها همه محصول عزم جدی مجموعه فدراسیون و خصوصا رییس و اعضای هیات رییسه در جهت حرکت رو به رشد فوتبال می باشد و در عین حالی که سنگ اندازی ها خللی در عزم مجموعه فدراسیون برای توسعه همه جانبه ایجاد نمی کند از همه دعوت می کنیم تا در این مسیر ما را یاری و همراهی کنند .

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

اعلام دومين فهرست ذخيره به منظور خريد بليت

طوفان شن، پرواز دستیاران خارجی مهدوی کیا و یادگار رستمی از استانبول به بغداد را لغو کرد

برگزارى مجمع عمومى هيات فوتبال استان گلستان

تعویق زمان مجمع انتخاباتی هیات رییسه هیات فوتبال استان زنجان

دعوت کمیته انضباطی از پیروانی، محمودی، آقایی و عالیشاه

اعلام آرای کمیته وضعیت بازیکنان

برگزاری جلسه هماهنگی دو بازی دوستانه عراق و ایران در هتل بغداد

تعویق مسابقات هفته ۲۵ و ۲۶ لیگ دسته دوم

اعلام آرای انضباطی

تشریح اهداف و رویکرد کمیته آموزش فدراسیون فوتبال در تعامل با استان ها

پربازدیدترین ها

اعلام داوران هفته 28 لیگ برتر فوتبال

صدور قرار دستور موقت کمیته انضباطی

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران

نشست مشترک استیلی، اصولی و سراجی با مدیرعامل منطقه آزاد کیش

پیروزی نوجوانان ایران مقابل افغانستان

اعلام داوران هفته سی و یکم لیگ دسته اول

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران جهت حضور در اردوی عراق و شرکت در رقابتهای قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا

قهرمانی نوجوانان ایران در کافا ۲۰۲۲

فغانی، ابوالفضلی و منصوری نمایندگان داوری ایران در جام جهانی

حضور تاج ، ماجدی و کامرانی فر در کنگره سالانه AFC