فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۹۷۴
کد خبر: ۹۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲
معماری نوینی در فوتبال شکل گرفته است
عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال تاکید کرد افکار عمومی نظر کاملا مثبتی در خصوص عملکرد فدراسیون دارد.

براتی: اتفاقات مثبت چند ماه اخیر فدراسیون فوتبال قابل مقایسه با کاستی‌های احتمالی نیست

احمدرضا براتی عضو هیات رییسه و رییس کمیته تدوین و تطبیق مقررات فدراسیون فوتبال در گفتگو با سایت این فدراسیون و پیرامون آخرین وضعیت اساسنامه فدراسیون اظهار داشت: تصویب اساسنامه فدراسیون در صلاحیت مجمع عمومی فدراسیون بوده است که این کار در سال گذشته انجام شد و به تایید فیفا هم رسید، اما در عین حال و برابر توافقی که بین فیفا و معاون وزیر ورزش و جوانان صورت گرفت مقرر شد تا به موجب اصلاحاتی که در مقررات ملی ورزش صورت می‌گیرد، شرایطی فراهم شود که ماده یک اساسنامه عملا و در اجرا با مشکلی مواجه نشود.
براتی ادامه داد: خوشبختانه هیات دولت ماده واحده‌ای را در خصوص فدراسیون‌ها مصوب کرد که به موجب آن عملا فدراسیون‌های ورزشی از شمول قانون فهرست نهادهای عمومی غیردولتی خارج می شوند و هم اکنون این مصوبه دولت در اختیار مجلس شورای اسلامی است تا انشاالله بعد از طی شدن فرآیند قانونی در صحن مجلس به رای گذاشته شود.
رییس کمیته تدوین و تطبیق مقررات فدراسیون تاکید کرد: موضوعی که مهم و در عین حال خارج از اختیار فدراسیون است مساله فرآیند و تشریفات قانونی مجلس است که در همین جا و با توجه به ضرروت و حساسیت موضوع از مجلس محترم درخواست می‌کنم این موضوع به قید فوریت بررسی و تصمیم‌گیری شود تا به روزهای آخر مهلتی که فیفا معین کرده (اسفندماه 1400) موکول نشود.
براتی همچنین در خصوص اساسنامه هیات‌های فوتبال استان ها توضیح داد: در جهت اصلاح این اساسنامه با هیات‌های استان‌ها مکاتبه کرده و نظرات ایشان را دریافت کردیم و در حال حاضر فرآیند اصلاح آن در حال انجام است و تلاش می‌کنیم که این اساسنامه نیز با شرایط روز فوتبال مطابقت داشته و جهت‌گیری و استراتژی ما در خصوص اساسنامه هیات‌های فوتبال استان‌ها، تقویت این هیات‌ها و تامین استقلال آنها باشد .
این عضو هیات رییسه فدراسیون در ادامه صحبت‌های خود و با اشاره به مسائل روز فوتبال و فدراسیون اظهار داشت : عزیزی خادم رییس فدراسیون در تلویزیون به نکته مهمی اشاره کرد و آن این بود که هیچ کدام از ما معصوم نیستیم و ممکن است بعضی تصمیمات یا نظرات ما صحیح نباشد، بنا بر این هرگز ادعا نداریم که عاری از خطا هستیم اما در عین حال معتقدیم اتفاقات مثبتی که در این چند ماه و در فدراسیون جدید رخ داده بسیار بیشتر از نقایص احتمالی آن بوده و اصلا قابل مقایسه با کاستی های احتمالی نیست. ما معتقدیم که اتفاقات و تحولات مثبتی که در این چند ماه رخ داده با توجه به محدودیت زمانی و شرایط اقتصادی و سیاسی حاکم بر ایران و جهان بسیار قابل توجه و رو به رشد بوده است.
براتی در همین خصوص و با اشاره به مساله داوری گفت: به عنوان مثال و با توجه به اینکه شئونات داوران عزیز به عنوان قضات مسابقات فوتبال مورد توجه همه اعضای هیات رییسه و شخص رییس فدراسیون بوده است حداکثر تلاش برای جبران زحمات ایشان شده و در هیات رییسه مصوب شده که دستمزد این عزیزان چهار برابر افزایش یابد.
همچنین برای آشنایی جامعه داوری ایران، موضوع اجاره سیستم VAR و آموزش داوران بعد از بررسی‌های تخصصی در کارگروه تخصصی مربوطه و کمیسیون معاملات در هیات رییسه تصویب شد که به اندازه کافی در خصوص آن صحبت شده است.
در خصوص تامین نیازهای مالی و لجستیک و پاداش‌های تیم های ملی نیز اقدامات کم سابقه‌ای انجام شده که نباید از آنها چشم پوشی کرد و این اتفاقات در شرایطی در حال انجام است که همه می‌دانیم شرایط اقتصادی کل جامعه چگونه است.
احمدرضا براتی در ادامه تاکید کرد: فدراسیون با شعار توسعه همه جانبه مستقر شده است و همین اتفاق هم در حال رخ دادن است و شما در بخش های مختلف فدراسیون شاهد این تحولات هستید و گذشت زمان به این فرآیند کمک خواهد کرد. معماری نوینی در حال شکل‌گیری در فدراسیون است و این فرصت در اختیار همگان است که به تسریع این اصلاحات و رشد فوتبال کمک کنند، اما از همه خواهش می‌کنم که در این مسیر مانع و سدی ایجاد نکنند.
براتی با اشاره به برخی مسایل مطروحه در برخی رسانه‌ها گفت : افکار عمومی نظاره‌گر اتفاقات فوتبال در چند ماه اخیر بوده و بازخوردی که مردم به فوتبال نشان می‌دهند حاکی از آن است که افکار عمومی نظر کاملا مثبتی در خصوص عملکرد فدراسیون دارد.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

اعلام دومين فهرست ذخيره به منظور خريد بليت

طوفان شن، پرواز دستیاران خارجی مهدوی کیا و یادگار رستمی از استانبول به بغداد را لغو کرد

برگزارى مجمع عمومى هيات فوتبال استان گلستان

تعویق زمان مجمع انتخاباتی هیات رییسه هیات فوتبال استان زنجان

دعوت کمیته انضباطی از پیروانی، محمودی، آقایی و عالیشاه

اعلام آرای کمیته وضعیت بازیکنان

برگزاری جلسه هماهنگی دو بازی دوستانه عراق و ایران در هتل بغداد

تعویق مسابقات هفته ۲۵ و ۲۶ لیگ دسته دوم

اعلام آرای انضباطی

تشریح اهداف و رویکرد کمیته آموزش فدراسیون فوتبال در تعامل با استان ها

پربازدیدترین ها

اعلام داوران هفته 28 لیگ برتر فوتبال

صدور قرار دستور موقت کمیته انضباطی

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران

نشست مشترک استیلی، اصولی و سراجی با مدیرعامل منطقه آزاد کیش

پیروزی نوجوانان ایران مقابل افغانستان

اعلام داوران هفته سی و یکم لیگ دسته اول

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران جهت حضور در اردوی عراق و شرکت در رقابتهای قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا

فغانی، ابوالفضلی و منصوری نمایندگان داوری ایران در جام جهانی

قهرمانی نوجوانان ایران در کافا ۲۰۲۲

حضور تاج ، ماجدی و کامرانی فر در کنگره سالانه AFC