فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۶۴۵
کد خبر: ۹۸۹۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲
صحبت های مهدی مهدوی کیا در کنفرانس خبری پیش از دیدار ایران و نپال
مهدی مهدوی کیا به همراه یاسین سلمانی در کنفرانس خبری پیش از دیدار با نپال حاضر شد و پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود و در رابطه با وضعیت تیم و هدف اصلی ایران از شرکت در این مسابقات صحبت کرد

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال مهدی مهدوی کیا  پیش از بازی با نپال  به همراه یاسین سلمانی بازیکن تیم ملی زیر 23 سال در کنفرانس خبری حاضر شد و پاسخ گوی سوالات خبرنگاران بود.

وضعیت تیم شما به چه صورت است؟

خیلی خوشحالم که با تیم ملی المپیک ایران در این مسابقات حضور داریم.ما با یک تیم جوان در این مسابقات حاضر شدیم. و تلفیقی از بازیکنان لیگ برتر و لیگ دسته اول را به این مسابقات آوردیم. تیم خوبی داریم و امیدوارم بتوانیم بازی های خوبی را در اینجا به نمایش بگذاریم. برنامه ریزی اصلی ما برای بازیهای المپیک است و به این مسابقات به عنوان آماده سازی برای حضور در المپیک نگاه می کنیم.

یاسین سلمانی: خیلی خوشحالیم که در این مسابقات هستیم و اولین هدف ما بازی نپال است و بعد از آن بازی های دیگر امیدوارم این مسابقات را با بهترین نتیجه پشت سربگذاریم.

آقای مهدوی کیا برای ساختن یک تیم خوب چه مواردی لازم است؟

سوال خوبی است شما باید بازیکنان خوبی در اختیار داشته باشید و مربی هم باید با دانش روز فوتبال آشنا باشد تا بتواند مسائل تاکتیکی را به تیم منتقل کند. خوشبختانه ما در ایران فوتبالیستهای باکیفیتی داریم و نشان دادیم که در سطح اسیا جزبهترین تیم ها هستیم. تیم ملی بزرگسالان ما بهترین تیم آسیا است  و فکر می کنم برای ساختن یک تیم خوب هر دو گزینه یعنی مربی با دانش و بازیکن خوب لازم است.

تیم شما تا به امروز بازی تدارکاتی نداشته دلیلش چیست؟

ما با توجه به برنامه هایمان کارمان را کمی دیر شروع کردیم و از سوی دیگر با لیگ ایران تداخل داشتیم. اما دو بازی تدارکاتی انجام دادیم که حریفانمان تیم های داخلی بودند.هدف اصلی ما المپیک است.این سه مسابقه می تواند به پیشرفت ما کمک کند.

از تیم های هم گروه تان چه شناختی دارید؟

از تیم نپال و لبنان  شناختی نداریم چون با این دو تیم بازی نکرده ایم اما از تیم تاجیکستان به دلیل بازی با تیم نوجوانان و جوانان شناخت داریم. امیدوارم بازی های خوبی را انجام دهیم.ما به اینجا آمدیم تا به عنوان تیم اول صعود کنیم و سال اینده در مسابقات نهایی حضور پیدا کنیم من فکر می کنمتیم با کیفیتی داریم ولی ممکن است در فوتبال هر اتفاقی رخ بدهد تیم ما جوان است و هدفمان المپیک به خاطر همین برنامه بلند مدت داریم.

حریف اصلی شما در این گروه کدام تیم است؟

به نظر من حریف اصلی ما در این گروه تاجیکستان خواهد بود با توجه به این که بازی های این تیم رادیده ایم و شناخت داریم  البته به همه تیمها احترام می گذاریم در فوتبال حریف آسان وجود ندارد و کار سختی پیش رو خواهیم داشت و در فوتبال هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست.

تمام بازیکنان ما از لیگ های ایران هستند با اینکه بازیکنانی داشتیم که در خارج از ایران مشغول به فعالیت بودند ترجیح دادیم آنها را دعوت نکنیم

بازی ها درروز فیفا برگزار نمی شود و مشکلاتی را به وجود آورده نظرشما چیست؟

بله به همین دلیل ما نتوانستیم یک سری از بازیکنانمان را همراه بیاوریم زیرا درگیر لیگ ایران هستند و این پیشنهاد را به کنفدراسیون فوتبال اسیا دادیم که بازی های در روز فیفا برگزار شود تا ما هم مشکلات کمتری داشته باشیم و تمام بازیکنانمان را در اختیار داشته باشیم.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

حضور نایب رییس فدراسیون در تمرین تیم ملی فوتبال بانوان

صدور آرای جدید کمیته وضعیت بازیکنان

اعلام رای کمیته استیناف

برگزاری مجمع سالیانه عمومی هیات فوتبال استان تهران

فرایند جدید صدور ITC

پاشایی بهرام: استقلال فدراسیون فوتبال اتفاق مثبتی است

سجادی: واگذاری تبلیغات باشگاهها توسط عزیزی خادم جای تقدیر دارد 

مشکل تبلیغات محیطی باشگاه ها مرتفع شد

کاظمی: مجلس تمام قد از تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال دفاع می کند

پیام تشکر و قدردانی رییس فدراسیون فوتبال از حمایت همدلانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

پربازدیدترین ها

پیام تشکر و قدردانی رییس فدراسیون فوتبال از حمایت همدلانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

فراخوان طراحی لوگوی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

اعلام مفاد تفاهم نامه همکاری مشترک فدراسیون فوتبال ایران و قطر

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای ایلام

اعلام اسامی داوران هفته هشتم لیگ برتر

یادداشت اینفانتینو در حاشیه سفر به جام عرب فیفا+ عکس

تفاهم نامه همکاری بین فدراسیون های فوتبال ایران و قطر امضا شد

دیدار عزیزی خادم با اینفانتینو رییس فیفا

پورابراهیمی: درتلاشیم در حداقل زمان ممکن هرچه سریعتر اقدامات لازم را در خصوص اساسنامه بعمل آوریم

دیدار رییس فدراسیون فوتبال با کودکان کار کرمانشاه