فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۲۴۹۷
کد خبر: ۶۳۱۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
پرسپولیس می تواند به مراحل بعدی صعود کند
رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبال معتقد است با حمایت و اعتماد به مربیان داخلی می توان شاهد موفقیت های بزرگی برای فوتبال ایران بود.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال،مرتضی محصص پس از صعود پرسپولیس به مرحله یک چهارم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در خصوص عملکرد باشگاههای ایرانی در این مسابقات گفت: به اعتقاد من تیم های ما در حد توانایی های خودشان عملکرد خوبی در این بازی ها داشتند. پرسپولیس و استقلال موفق به صعود از مرحله گروهی شدند و شهر خودرو همچنین سپاهان به دلیل تغییراتی که در کادر فنی داشتند طبیعتا با آمادگی کامل وارد این رقابت ها نشدند. در واقع مربی به زمان بیشتری برای ایجاد ارتباط با اعضای تیم و بازیکنانش نیاز دارد که این زمان برای دو تیم شهر خودرو و سپاهان وجود نداشت.
رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبال در خصوص عملکرد استقلال در مرحله یک چهارم نهایی گفت:استقلال برابر تیم قدرتمندی مثل پاختاکور بازی کرد که یک سبک مشخص و شناخته شده دارد. همچنین به اعتقاد من استقلال در این بازی تا حدودی بدشانس بود و می توانست به مرحله بعدی صعود کند. فوتبال پاختاکور با توجه به تفکرات کادر فنی این تیم از سبک هلندی پیروی می کند و کاملا مشخص است که شکل بازی این تیم با تاکید بر مالکیت توپ و ایجاد فرصت با پاس های متعدد است. یکی از مشکلات فوتبال ما همین است که هنوز فلسفه مشخصی برای باشگاههای خودمان نداریم و نمی دانیم می خواهیم با چه سبکی بازی کنیم. تغییرات زیادی در کادر فنی باشگاهها موجب می شود که شاهد شکل گیری هویت و سبک بازی تیم ها نباشیم. در این مقطع نظر شخصی من این است که باید مجید نامجومطلق حفظ شود چون عملکرد خوبی داشته در حالی که فرصت کمی داشت و با این وجود استقلال مقابل پاختاکور در حد توان خودش خوب ظاهر شد. به نظر من اگر به نامجومطلق فرصت بدهند می تواند در استقلال موفق شود و ما نباید به دنبال تغییرات مداوم روی نیمکت باشیم.
محصص در خصوص عملکرد پرسپولیس در بازی مقابل السد قطر گفت:استادیوم باشگاه السد مشابه اولدترافورد ساخته شده و فلسفه این باشگاه بسیار مشابه منچستر است. نحوه جذب بازیکن و به خدمت گرفتن نفرات موثر و شاخص را در این باشگاه می بینید. از نظر بودجه و امکانات ما با السد قابل قیاس نیستیم. اما پرسپولیس با یحیی گل محمدی با یک مربی ایرانی در این بازی پیروز شد آن هم نه پیروزی تصادفی و کسب نتیجه بلکه با شایستگی و ارائه یک بازی با کیفیت و با برنامه به آنچه می خواست رسید. پرسپولیس یک گل زد و دو بار توپ را به تیرک دروازه کوبید. نشان داد سبک بازی خودش در این مسابقه را انتخاب کرده و می داند به دنبال چه هدفی است. این همان چیزی است که ما باید به دنبال آن باشیم.من شخصا نظر ویژه ای روی بازی سرلک و احسان پهلوان داشتم که به نظرم در مسیر پیشرفت قرار دارند و هرچه می گذرد از این دو کیفیت بهتری می بینیم هرچند بقیه بازیکنان پرسپولیس هم بسیار مفید و تاثیرگذار بودند.
رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبال اضافه کرد:ما باید به مربیان داخلی خودمان افتخار و اعتماد کنیم. یحیی گل محمدی نمونه موفقیت مربیان ماست و نشان می دهد در سال های آینده می توانیم به اعتقاد من مربیانی خارج از مرزهای کشور داشته باشیم. گل محمدی موفق شد با برنامه و نظر یک تیم قدرتمند و یک مربی بزرگ را مغلوب کند. به اعتقاد من پرسپولیس با گل محمدی همچنان در مسیر پیشرفت قرار دارد و کیفیت این تیم بالاتر خواهد رفت. من به این تیم خوش بینم هرچند پاختاکور حریف بسیار قدرتمندی است اما پرسپولیس با آنالیز مناسب حریف می تواند از این مرحله هم عبور کند. فراموش نکنیم که ضربات ایستگاهی در چنین تورنمنت هایی اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند.

قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار

اعلام اسامی داوران هفته بیستم لیگ برتر فوتبال بانوان

جریمه نقدی و محرومیت برای تیم های فوتسال و فوتبال

برگزاری نشست کمیته انضباطی پیرامون حوادث دیدار تراکتور و پرسپولیس

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران جهت حضور در اردوی عراق و شرکت در رقابتهای قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا

صدور قرار دستور موقت کمیته انضباطی

دیدار سرپرست فدراسیون فوتبال با شهردار تهران

برگزاری کارگاه وی ای آر برای بازیکنان تیم امید

پیگیری تمرینات تیم امید در مرکز ملی فوتبال پیش از اعزام به عراق

کاروان تیم امید تست پی سی آر داد

گزارش تصویری از تمرینات تیم ملی امید

پربازدیدترین ها

اعلام حکم کمیته اخلاق فدراسیون

اعلام داوران هفته 28 لیگ برتر فوتبال

اعلام لیست نهایی تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران

پیروزی شاگردان عبدی مقابل قرقیزستان

پیروزی نوجوانان ایران مقابل افغانستان

نشست مشترک استیلی، اصولی و سراجی با مدیرعامل منطقه آزاد کیش

همکاری وزارت خارجه با فدراسیون در خصوص دیدار با کانادا

حضور تاج ، ماجدی و کامرانی فر در کنگره سالانه AFC

اعلام داوران هفته سی و یکم لیگ دسته اول

گزارش تصویری از بازی نوجوانان ایران و قرقیزستان